Krátko o ďalšej „Odluke“

Autor: Majo Komár | 18.3.2016 o 12:59 | Karma článku: 3,76 | Prečítané:  393x

Večná téma spravodlivého ľudu je „Odluka“. A hoci po voľbách máme všetci iné starosti, práve tu niekto zasial semeno ďalšej. Novej, krásnej. O ktorej sa zatiaľ veľmi nehovorí. O odluke politických strán od štátu.

Iste, všetci kričia po zastavení korupcie a „tunelovania“. Dokonca aj zlodeji občas kričia Chyťte zlodeja. A väčšina nechce, aby bol štát pumpovaný. Do iného vrecka ako je to jeho teda. Lenže tu hovorím o niečom inom. O priamej podpore. O tom, koľko dostanú politické strany za to, že sú. Teda vlastne za to, že ich ľudia volili.

Ale prečo? Prečo by mali vôbec niečo dostať? Ako k tomu prídu ostatní voliči? Ale hlavne ako k tomu vôbec prídu nevoliči? A prečo by daňový poplatník, ktorí môže voliť len jednu stranu, mal prispievať na strany ostatné? Toto predsa nie je sociálne poistenie, toto nie je princíp solidarity.

„Co nejdůrazněji protestuji!“

Všetci predsa chceme spravodlivosť a, s už niekoľko rokov väčšinovou ľavicovou stranou, hlavne rovnosť! Tak prečo máme platiť druhým stranám? Nech si každý platí tú svoju zo svojho. Nech si každý platí členské príspevky podľa potrieb jeho strany. Prečo tu nikto nekričí to obľúbené Svoje si nedáme, cudzie nechceme?

Požadujem čo najdôslednejšiu odluku politických strán od štátu!

Najsmutnejšie na celej veci je, že to doteraz vlastne nikomu nevadilo. Až po týchto voľbách. A možno ani teraz by sa to nestalo, nebyť jednej nie celkom bežnej strany, ktorej tu nikto nevie prísť na meno. Pri tej nám to vadí. Zrazu nikto nechce byť zodpovedný za to, že bude zo svojich daní podporovať stranu, ktorá by mohla robiť to, čo sa robiť nemá. Hoci zatiaľ má našťastie len viac rečí ako skutkov.

Tak teda, kde je tá spravodlivosť? A kde je tá rovnosť?

Ak neveriaci nemajú platiť cirkev, v poriadku, pre mňa nie je najmenší problém. Ale buďme dôslední. Nech minimálne ani nevoliči neplatia politické strany.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?